SEO yada Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarında web site sıralamanızı iyileştirmeye çalışan duruma verilen search engine optimization cümlesinin kısa tabiridir. Arama sonuçlarında Google, alakalı ve otorite olduğunu düşündüğü web sayfalarına bağlantılar gösterir. Otorite, çoğunlukla diğer web sayfalarından gelen bağlantıların sayısını ve kalitesini analiz ederek ölçülür. Web sayfalarınıza, diğer web sayfaları bağlandığı sürece Google sıralamalarında yükselme potansiyeline sahiptir.

Web Sitenizi Google‘da Görünür Kılın

Özgün bir içerik, kullanıcıları sayfalarınıza bağlanmaya teşvik eder. Sayfalarınızı ilgi çekici ve otorite olan Google sıralamalarında gösterir. Google, arama sonuçları olarak, ilgi çekici ve güvenilir sayfalar sunmak istediği için bu sıralama, arama motorunda başarı sağlar. Ne kolaymış..

Web sayfanızın SEO’su için yapabileceğiniz en iyi şey özgün içerikler oluşturmak. Bu makaleleri sık sık hazırlayarak bilgilendirici, okuyucu ve kullanıcıyı sıkmayacak şekilde kısa ve anlamlı bir şekilde derleyin. Özgün bir makale yazmakla beraber SEO kurallarına uygun olmasıda çok önemli.

Daha İyi Arama Sonuçları İçin Kolay Kılavuz

Arama Motoru Optimizasyonu yada SEO, bir web sayfasının, sayfanın sunduğu içerik ile alakalı kelimeler ve deyimlerle arama motorlarında bulunulabilirliğini sağlamanın kolay bir faaliyetidir. Bir çok açıdan, web sayfaları için sadece kalite kontrolü söz konusudur.

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi arayan kullanıcılar tarafından kullanılan kelimeler ve cümleleri araştırın. Bu kelimeler ve cümleleri kullanan özgün, bilgilendirici ve kullanışlı bir içerik yazın.

Kullanıcıların sayfanızı paylaşmasını ve ona bağlanmasını kolaylaştırın.

Bunu sürdürülebilir bir biçim haline getirin.

Bazı SEO şirketlerine SEO’yu ne demek diye sorarsanız, sizi bilimle kör etmeye çalışacaklar ve size bir siyah sanat olduğunu düşündürerek, aklınızı karıştıracaklardır. Onlara SEO nedir deyin ve iki saat sonra aklınızda hiç bir şey kalmayacağını göreceksiniz. İşte tamda burada kırmızı çizgi geliyor.

Almak istediğiniz hizmet ile ilgili teklif isteyin.
En kısa sürede size geri dönelim.

Teklif İstiyorum